Pytanie Rozwiązane

Jaki piec gazowy do domu 130m2

Ocena: 5/5

130m2 powinno być zorientowanie się co do ewentualnej mocy pieca. … Taka powierzchnia mieszkania w zupełności może zostać ogrzana piecem o mocy 15kW. Energia wytwarzana przez piec o tej mocy wystarczy również do efektywnego podgrzania bieżącej wody w kranach.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jaki piec gazowy do domu 130m2″…

Jaki piec gazowy dwufunkcyjny do domu 130m2

130m2 powinno być zorientowanie się co do ewentualnej mocy pieca. Nie ma konieczności wybierania zbyt dużej jednostki, która przyczyni się jedynie do większej podaży energii. Taka powierzchnia mieszkania w zupełności może zostać ogrzana piecem o mocy 15kW.

Jaki kocioł gazowy do domu 80m2

Jaki kocioł gazowy do domu 80m2? Piec do ogrzania tak niedużego budynku nie musi mieć spektakularnej mocy. Z powodzeniem może ona wynieść 4-5kW. Wystarczy to do zapewniania optymalnego komfortu cieplnego nawet przy temperaturze -20o Celsjusza.

Jaki piec gazowy do mieszkania 70m2

Najlepiej zastosować piec gazowy tradycyjny w wersji z komora zamkniętą. W starym budownictwie, kamienicach gdzie lokal ma poniżej 70m2.

Jaki piec gazowy do mieszkania 60m2

Przykład: mieszkanie 60m2 z zapotrzebowaniem na ciepło 70W/m2, czyli potrzebna maksymalna moc przy temperaturze -20 stopni C. to 4,2kW. Nawet najlepszy piec dwufunkcyjny z bardzo niską mocą minimalną będzie działał z regulacją płynnie tylko w największe mrozy.