Pytanie Rozwiązane

Jaki piec na dofinansowanie

Ocena: 5/5

Warunkiem uzyskania dofinansowania jest likwidacja pieca węglowego i zakup proekologicznego urządzenia grzewczego. Dofinasowanie do pieca może obejmować kotły gazowe, kotły na biomasę czy urządzenia korzystające z odnawialnych źródeł energii. Wymiana może także dotyczyć kotłów na węgiel nowej generacji.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jaki piec na dofinansowanie”…

Dofinansowanie do pieca na ekogroszek 2021

nie będzie dotacji na to źródło ciepła. Zostało więc niewiele czasu, aby zdecydować się na kocioł na ekogroszek w ramach Programu „Czyste powietrze”. … Od tej daty zakup kotła na ekogroszek będzie możliwy tylko do 31 grudnia 2021 r., co oznacza, że od 1 stycznia 2022 r. nie będzie dotacji na to źródło ciepła.

Jakie piece spełniające wymagania programu Czyste Powietrze

Mogą to być: kotły na paliwa stałe, węzły cieplne, systemy ogrzewania elektrycznego, kotły olejowe, kotły gazowe kondensacyjne, pompy ciepła powietrzne, pompy ciepła odbierające ciepło z gruntu lub wody wraz z przyłączami.

Dofinansowanie do pieca na pellet

Zgodnie z dotychczasowymi zapisami w programie „Czyste Powietrze”, począwszy od 1 lipca 2021 r. możliwe będzie ubieganie się o wsparcie na zakup i montaż kotła na pellet o podwyższonym standardzie. To szansa na dotacje do 9 tys. … W podwyższonym dotacja ta wynosi do 12 tys.

dofinansowanie do wymiany pieca kujawsko-pomorskie 2021

Najaktywniejsze gminy z KujawskoPomorskiego. Nie będzie można już dostać dotacji na piec węglowy, za to w programie Czyste Powietrze pojawi się wyższe dofinansowanie na kotły na pellet o podwyższonym standardzie. Od 1 lipca 2021 roku zaczyna obowiązywać nowa wersja Czystego Powietrza.