Pytanie Rozwiązane

Jaki przemysł rozwija się w Afryce?

Ocena: 5/5

W Afryce główną gałęzią przemysłu jest przemysł wydobywczy, bo to kontynent niezwykle bogaty w złoża surowców mineralnych, szczególnie tych występujących bardzo rzadko.

Co najszybciej rozwija się w Afryce?

Do grupy ponadprzeciętnie szybko rozwijających się krajów Afryki należą także: wyspiarski Mauritius (najbardziej wolnorynkowy kraj Afryki), Demokratyczna Republika Konga, Tanzania, Mozambik, Kenia czy kojarząca się Europejczykom głównie z ludobójstwem – Rwanda.

Jaki dziedziny gospodarki Afryki rozwijają się najbardziej dynamicznie?

Do coraz prężniej rozwijającego się sektora gospodarki należy turystyka, która w wielu krajach afrykańskich jest głównym motorem napędowym PKB. Obok znanych lokalizacji, takich jak Egipt, Tunezja, Maroko i RPA coraz mocniej na turystykę stawiają Namibia, Botswana, Mozambik, Tanzania i Kenia.

Jakie usługi rozwijają się dynamicznie w Afryce?

NOWOCZESNE DZIAŁY GOSPODARKI W KRAJACH AFRYKI.

W ostatnich latach w Afryce dynamicznie rozwijają się usługi telekomunikacyjne. Na początku XXI wieku, m.in. dzięki inwestycjom korporacji międzynarodowych, np.

Jakie gałęzie gospodarki rozwijają się dziś najszybciej w Afryce?

Produkcja ropy naftowej i górnictwo wpłynęły na znaczny wzrost sektora przemysłowego ( 36,2 proc). Zanotowano także wzrost w innych sektorach: usługi (5,8 proc.), rolnictwo (5,2 proc.). Zambia to jedna z najbardziej obiecujących gospodarek kontynentu. W 2010 roku jej wzrost gospodarczy wyniósł 7,6 proc.

Co uprawia się głównie w Afryce?

Produkcja roślinna. Podstawą wyżywienia ludności są zboża, do najważniejszych należą: kukurydza, maniok, sorgo, proso i ryż. Nieznaczny udział mają warzywa i owoce. Dość istotną rolę w uprawach stanowią rośliny przemysłowe, które są przeznaczane na eksport.

Jaki jest przyrost naturalny w Afryce?

Afrykę zamieszkuje ponad miliard ludzi, co stanowi 1/7 ludności świata. Afryka ma najwyższy na świecie przyrost naturalny (24‰ rocznie) i jest „najmłodszym” kontynentem na Ziemi – dzieci (0–14 lat) stanowią ok. 44% populacji.

Jaki rodzaj produkcji rolnej przeważa w Afryce?

Dominującym typem rolnictwa jest rolnictwo ekstensywne samozaopatrzeniowe, czyli rolnictwo, w którym nakłady pracy są duże (ilość zatrudnionych w rolnictwie jest wysoka, a większość prac jest wykonywana ręcznie lub przy wykorzystaniu prymitywnych narzędzi), a plony niskie, z kolei uzyskane płody rolne są przeznaczane w …

Jaki jest najwyższy szczyt w Afryce?

wulkan Kibo w masywie Kilimandżaro — 5895 m.

Które regiony Afryki są najlepiej rozwinięte gospodarczo?

Rośnie moc Egiptu i Nigerii. Trzy najsilniejsze kraje kontynentu to Egipt, Nigeria i Republika Południowej Afryki. Za nimi znajdują się Etiopia oraz Angola, które niedawno zamieniły się miejscami rankingowymi.

Dodaj komentarz