Pytanie Rozwiązane

Jakim prostownikiem ładować akumulator bezobsługowy

Ocena: 5/5

Odpowiedni prostownik do ładowania akumulatora bezobsługowego. Jeśli sytuacja jest awaryjna i musimy jak najszybciej uruchomić samochód, do podładowania akumulatora wystarczy jakikolwiek prostownik przystosowany do 12-woltowych baterii.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jakim prostownikiem ładować akumulator bezobsługowy”…

Jak długo ładować akumulator 12V

Ładowanie nie powinno trwać dłużej niż 10 godzin. Przypominamy – warto obserwować wskaźnik, jaki ma ładowarka (prostownik).

Jaki akumulator bezobsługowy czy obsługowy

Akumulator bezobsługowy to typ, który jest aktualnie oferowany na rynku dla samochodów osobowych. Akumulatory obsługowe aktualnie produkowane są tylko dla samochodów ciężarowych, traktorów oraz motocykli. Największą zaletą akumulatora bezobsługowego jest większe bezpieczeństwo użytkownika.

Akumulator bezobsługowy czy można ładować

Nazywane przez wielu “akumulatorami nowej generacji” – modele bezobsługowe, mają wiele wspólnego ze starymi, wysłużonymi ogniwami. Jak się bowiem okazuje, jak akumulator bezobsługowy się rozładuje, można go spokojnie naładować za pomocą… prostownika.

Jak długo ładować akumulator 60Ah

Teoria wygląda następująco, jeśli mamy akumulator 60Ah, 62Ah, 63Ah, 64Ah to ładujemy go przez 10 godzin 1/10 pojemności, czyli 6-7 amperami w przybliżeniu.

Akumulator bezobsługowy ładowanie

Zasada ładowania jest taka sama jak w akumulatorach starszego typu – jeśli bateria ma pojemność 60Ah, to na prostowniku ustawiamy prąd ładowania o natężeniu 6A (czyli 1/10). Oczywiście, nie wykręcamy żadnych korków (bo ich nie ma), tak jak w przypadku starszego akumulatora, ani nie dolewamy elektrolitu.