Pytanie Rozwiązane

Kaczka w piekarniku jak upiec

Ocena: 5/5

Przed pieczeniem kaczkę ocieplić do temperatury pokojowej. Piekarnik nagrzać do 230 stopni. Kaczkę włożyć do żaroodpornego garnka (grzbietem do góry) lub naczynia żaroodpornego. Wstawić do nagrzanego piekarnika (na razie bez pokrywki) i piec przez 1/2 godziny.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Kaczka w piekarniku jak upiec”…

Kaczka pieczona w piekarniku bez nadzienia

Nagrzewamy piekarnik do 200 stopni. Kaczkę wkładamy do głębokiego żaroodpornego rondla lub najlepiej do żeliwnej gęsiarki. Podlewamy szklanką przegotowanej wody, przykrywamy pokrywą i wkładamy do piekarnika zmniejszając temperaturę do 180 stopni. I tak pod przykryciem przez dwie godziny niech się spokojnie piecze.

Chrupiącą kaczka z piekarnika

Kaczkę natrzeć solą (około 1 łyżeczki) i zmielonym pieprzem (około 1/2 łyżeczki), wysmarować 1 łyżką oliwy extra vergine. Piekarnik nagrzać do 230 stopni. Kaczkę włożyć grzbietem do góry do żaroodpornego garnka. Wstawić do nagrzanego piekarnika (na razie bez przykrycia) i piec przez 1/2 godziny.

Ile piec kaczkę w kawałkach

Kawałki układamy skórą do góry, tak aby wytapiający się z niej tłuszcz spływał po mięsie i nadawał mu delikatności oraz soczystości. Naczynie wstawiamy do piekarnika nagrzanego do 180 stopni C i pieczemy przez około 60 minut. W trakcie pieczenia podlewamy mięso od góry powstającym sosem.

Kaczka pieczona przepis babci

Obierz 2-3 jabłka i pokrój w cząstki. Wymieszaj z resztą majeranku, napełnij kaczkę, a otwór w tuszce zaszyj. Kaczkę włóż do natłuszczonej brytfanny, skrop wodą, wstaw do piekarnika nagrzanego do 170-190°C. Piecz, polewając mięso wypływającym tłuszczem.

Pieczenie kaczki w piekarniku z termoobiegiem

Pół godziny w temperaturze 220 stopni (z termoobiegiem 200 stopni). Potem przykręć temperaturę do 200 stopni (180 stopni z termoobiegiem) i obracaj kaczkę na boki co 15-20 minut. Potem piecz kaczkę 15-20 minut na brzuchu. Na koniec wstaw ją piersiami do góry i piecz przez godzinę.

Jak upiec kaczkę aby była soczysta

Pieczenie – piekarnik nagrzewamy do 220 stopni i wkładamy kaczkę w naczyniu bez pokrywki. Po mniej więcej 30-40 minutach, gdy skórka nieco się przyrumieni, należy zmniejszyć temperaturę do 180-190 stopni, przykryć całość i piec jeszcze około dwóch godzin.

Kaczka pieczona w kawałkach w rękawie

Pokrojone części kaczki myjemy , osuszamy, otaczamy w miodzie i dość mocno oprószamy wszystkimi przyprawami. Zakrywamy folią i odstawiamy na 2-3 godz do lodówki(można na dłużej). Naczynie żaroodporne natłuszczamy i wykładamy na nie przygotowane mięso. Cebulę kroimy i przekładamy nią kawałki mięsa.