Pytanie Rozwiązane

Kiedy rusza mux 8

Ocena: 5/5

Ósmy multipleks naziemnej telewizji cyfrowej w Polsce (MUX 8) – jeden z multipleksów naziemnej telewizji cyfrowej nadawanej na terenie Polski. Oficjalny start ósmego multipleksu naziemnej telewizji cyfrowej (MUX8) to 1 sierpnia 2016 roku.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Kiedy rusza mux 8″…

MUX 8 jak odbierać

Najlepszym sposobem, przy budowie dedykowanej instalacji odbiorczej, jest wykonanie instalacji anteny odbiorczej dla MUX8 połączonej bezpośrednio kablem antenowym do odbiornika, a gdy efekt będzie zadowalający podłączenie sumatora z kablem anteny odbiorczej pasma UHF.

MUX-8 częstotliwość

Multipleks ósmy (MUX8) to kolejna sieć naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T, która została uruchomiona w Polsce. MUX8 nadawany jest w paśmie VHF (kanały 5-12, zakres częstotliwości 174-230MHz). Dla części widzów może to oznaczać konieczność regulacji lub modernizacji odbiorczych instalacji antenowych.

MUX 8 antena

W przypadku MUX8 ważna jest także polaryzacja sygnału. Unikajmy anten pokojowych i panelowych, poza niektórymi lokalizacjami blisko obiektów nadawczych, nie zapewniają one stabilnego odbioru. Nie sugerujmy się opisami marketingowymi.