Spis Treści
Stężenie BNP lub NT-proBNP spada u większości pacjentów leczonych z powodu niewydolności serca przy użyciu np. inhibitorów konwertazy angiotensyny, beta-blokerów lub diuretyków. Stężenia BNP i NT-proBNP rosną wraz z wiekiem pacjenta. Stężenia NT- proBNP i BNP są podwyższone u pacjentów z niewydolnością nerek.
Co to znaczy BNP?
BNP Paribas – grupa kapitałowa, a zarazem bank francuski powstały w 2000 roku z połączenia banków Banque Nationale de Paris (BNP) i Paribas. Jest to największy bank strefy euro pod względem kapitalizacji giełdowej. Siedzibą banku jest Paryż.
Co to za badanie proBNP?
NT pro-BNP – Więcej informacji
Oznaczenie stosowane jest w diagnostyce niewydolności serca. Głównym zastosowaniem diagnostycznym pomiaru stężenia NT-proBNP (N-końcowego fragmentu (pro) peptydu natriuretycznego typu B) oraz BNP (peptydu natriuretycznego typu B)
Co oznacza podwyższony wynik nt-proBNP?
Wysokie (poza zakresem referencyjnym) wyniki badań wskazują na obecność niewydolności serca, przy czym stężenie BNP lub NT–proBNP jest związane z ciężkością niewydolności serca. Wyższe wartości BNP lub NT–proBNP mogą być związane z gorszym rokowaniem.
Do kogo należy bank BNP Paribas?
Bank BGŻ BNP Paribas należy do Francuzów – 88,76 proc. udziałów w spółce posiada francuski BNP Paribas.
Kto jest wlascicielem BNP Paribas?
Właściciel. 88,33% akcji Banku BGŻ BNP Paribas należy do BNP Paribas S.A., a 6,66% do Rabobank International Holding BV. Prezesem Zarządu do 2017 roku był Tomasz Bogus.
Jaki to bank Paribas?
BNP Paribas to bank uniwersalny z siedzibą w Warszawie. Instytucja powstała z połączenia Banku Gospodarki Żywnościowej oraz BNP Paribas Bank Polska. W efekcie fuzji, do której doszło w kwietniu 2015 r,. właścicielem banku została francuska Grupa BNP Paribas.
Co to jest za badanie nt?
Badanie poziomu NT-proBNP. Badanie NT-proBNP stosuje się w diagnostyce i rokowaniu w przewlekłej niewydolności serca oraz monitorowaniu leczenia.
Jakie badanie zrobić po Covidzie?
Specjaliści i lekarze w zależności od dolegliwości, na które się skarżymy, zalecają przede wszystkim morfologię krwi, badania na przeciwciała, RTG płuc, USG serca, EKG spoczynkowe oraz konsultację neurologiczną.
Jakie są objawy niewydolności serca?
Niewydolność serca oznacza, że nie pompuje ono wystarczającej ilości krwi. O tej chorobie serca może świadczyć: ciągłe uczucie zmęczenia, problemy z pokonaniem schodów, obrzęki kostek, senność po jedzeniu, nocny kaszel, duszności podczas wysiłku.