Pytanie Rozwiązane

Kim była pierwsza żona Lucjana Kydryńskiego?

Ocena: 5/5

Kiedy pół wieku temu Halina Kunicka (82 l.) po raz pierwszy zaśpiewała „Orkiestry dęte”, była już żoną Lucjana Kydryńskiego, którego wciąż – choć nie ma go już wśród nas od 2006 roku – nazywa mężczyzną swojego życia. Legendarny konferansjer nie był jednak pierwszą wielką miłością piosenkarki.

Ile żon miał Lucjan Kydryński?

Prywatnie był teściem piosenkarki Anny Marii Jopek oraz bratem prozaika i tłumacza Juliusza Kydryńskiego. Był dwukrotnie żonaty. W latach 60. poznał piosenkarkę Halinę Kunicką, dla której rozwiódł się z pierwszą żoną i przeprowadził do Warszawy.

Kiedy urodził się Lucjan Kydryński?

Lucjan Kydryński (ur. 6 stycznia 1929 w Grudziądzu, zm. 9 września 2006 w Warszawie) – polski dziennikarz, konferansjer, prezenter sceniczny, publicysta.

Na co zmarł Lucjan Kydryński?

W sobotę, 9 września, w wieku 77 lat zmarł Lucjan Kydryński. „Odszedł wielki człowiek i wielki Polak” – powiedział o zmarłym aktor Jan Kobuszewski. „Zmarł dżentelmen estrady” – napisał dziennik „Fakt”. Przyczyną śmierci słynnego konferansjera i znawcy muzyki była miażdżyca.

Kto był pierwszym mężem Haliny Kunickiej?

Życie prywatne. W wieku 22 lat wyszła za Stanisława, inżyniera budownictwa i syna jej wychowawczyni ze szkoły Towarzystwa Przyjaciół Dzieci. Rozwiodła się z nim po siedmiu latach małżeństwa, po czym w 1968 poślubiła Lucjana Kydryńskiego; świadkami na ich ślubie byli Jerzy Połomski i Edyta Wojtczak.

Kto był pierwszym mężem Kunickiej?

Jej pierwszym mężem był Stanisław – inżynier budownictwa i syn jej wychowawczyni z liceum. Poznała go gdy udzielała się w kabarecie „Pinezka”. Stanisław przyszedł na jeden z jej występów.

Kto był żona Lucjana Kydryńskiego?

Halina Kunicka

Jak się nazywa żona Lucjana Kydryńskiego?

Halina Kunicka

Czy Jopek i Kydrynski są razem?

Anna Maria Jopek: życie rodzinne. 31 stycznia 1998 roku Anna Maria Jopek poślubiła dziennikarza muzycznego Marcina Kydryńskiego (syna Haliny Kunickiej i Lucjana Kydryńskiego). Para doczekała się dwóch synów, 23-letniego Franciszka i 21-letniego Stanisława. W 2017 roku Anna Maria Jopek w wywiadzie dla VIVY!

Gdzie się urodził Lucjan Kydryński?

6 Grudziądz

Dodaj komentarz