Pytanie Rozwiązane

L4 jak długo

Ocena: 5/5

To, ile można być na L4 nie jest ściśle ustalone. Długość zwolnienia lekarskiego jest różna w zależności od przyczyny, przez którą byliśmy zmuszeni je wziąć. Trzeba jednak pamiętać, że pracownikom przysługuje maksymalnie 182 dni. Okres ten może być dłuższy, w zależności od kodów choroby.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „L4 jak długo”…

Zwolnienie lekarskie 182 dni jak liczyć

Pytanie: Od którego dnia zwolnienia lekarskiego liczy się zasiłek chorobowy 182 dni? Od 34 dnia czy od pierwszego dnia zwolnienia lekarskiego? Odpowiedź: 182 dni tzw.. okresu zasiłkowego liczy się od pierwszego dnia choroby.

Zwolnienie lekarskie kody cyfrowe

kod A (niezdolność do pracy powstała po przerwie nieprzekraczającej 60 dni, spowodowana tą samą chorobą, która była przyczyną niezdolności do pracy przed przerwą) kod B (niezdolność do pracy w czasie ciąży) kod C (niezdolność do pracy spowodowana nadużyciem alkoholu) kod D (niezdolność do pracy spowodowana gruźlicą)

Ile można być na zwolnieniu lekarskim na kręgosłup

Aby pracownik mógł pozbyć się bólu pleców i powrócić do pracy, może udać się do lekarza po L4 na kręgosłup – https://receptyonline24.pl/product/l4-bol-plecow/ Zwolnienie można otrzymać wtedy na okres 1-2 tygodni, czyli na czas potrzebny do wyzdrowienia.

Ile można być na zwolnieniu lekarskim od psychiatry

Czas zwolnienia lekarskiego od psychiatry obejmuje maksymalnie 182 dni ( jeśli przysługuje nam wynagrodzenie chorobowe i zasiłek chorobowy). Po 182 dniach L4 od psychiatry możemy ubiegać się o świadczenie rehabilitacyjne przez 3 miesiące (lub dłużej, maksymalnie do 12 miesięcy).

Ponowne zwolnienie lekarskie po 182 dniach choroby

Po 182 dniach (czyli 6 miesiącach) zwolnienia chorobowego nie będzie można pójść od razu na kolejne płatne zwolnienie lekarskie. Konieczna będzie za to przerwa, i to długa – 60 dni. Dwa miesiące bez zwolnienia mają zadziałać jak reset uprawnień.

Ile można być na zwolnieniu lekarskim w ciągu roku

Trzeba jednak pamiętać, że pracownikom przysługuje maksymalnie 182 dni. Okres ten może być dłuższy, w zależności od kodów choroby. W przypadku, gdy niezdolność do pracy spowodowana jest gruźlicą lub występuje w trakcie ciąży. W wymienionych przypadkach pracownik może pobierać świadczenie przez maksymalnie 270 dni.

Zwolnienie lekarskie po 182 dniach na inną chorobę 2020

Wystarczy jeden dzień przerwy w chorobie, aby rozpocząć nowy okres zasiłkowy. Jeśli niezdolność do pracy jest spowodowana innym schorzeniem, to ubezpieczony może pobierać świadczenia przez kolejne 182 dni.