Pytanie Rozwiązane

Mezoterapia mikroigłowa jak długo utrzymuje się efekt

Ocena: 5/5

Nie istnieją cudowne zabiegi, których efekty będą utrzymywać się na zawsze. Jednak w przypadku mezoterapii igłowej rezultatami można się cieszyć naprawdę długo. Przyjmuje się, że optymalny efekt widoczny jest przez 3-6 miesięcy po serii zabiegowej, a pozytywne zmiany w strukturze skóry widoczne są nawet po roku.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Mezoterapia mikroigłowa jak długo utrzymuje się efekt”…

Mezoterapia mikroigłowa jak często

Mezoterapię mikroigłową należy wykonać w serii zabiegów. Początkowo zalecane jest wykonanie 5-6 zabiegów w odstępach 14-21 dni. Natomiast w dalszej kuracji zabieg można wykonać 1 raz na miesiąc.

Mezoterapia mikroigłowa cena

Dermapen na dekolt – 750 zł, Dermapen na dłonie – 590 zł, Dermapen na twarz i szyję – 1000 zł, Dermapen na twarz, szyję i dekolt – 1400 zł.

Jak długo utrzymuje się opuchlizna po mezoterapii

Widoczne są również ślady wkłuć oraz tzw. koraliki, pojawiające się po zastosowaniu techniki depozytowej. Co więcej, w obszarze zabiegowym mogą wystąpić drobne siniaki oraz obrzęk. Zmiany te znikają jednak w ciągu około 2 dni od momentu wykonania mezoterapii igłowej.

Mezoterapia igłowa w domu jak często

Zabieg na twarz przy użyciu rollera o długości igieł 0,5 mm stosuje się nie częściej niż co tydzień. Cykl 5-6 zabiegów należy wykonywać regularnie co 7-10 dni, później co 3-4 tygodnie. Należy pamiętać aby zabiegi nie były stosowane za często, ponieważ skóra musi mieć czas na pełną regenerację.

Mezoterapia mikroigłową kto może wykonywać

Kto może wykonywać mezoterapię? Mezoterapię powinien wykonywać lekarz. Jak już wspominałam, zabieg obarczony jest niewielkim, ale jednak ryzykiem powikłań, które tylko lekarz ma prawo leczyć. I choć powikłania po mezoterapii igłowej należą do rzadkości, to jednak występują.