Pytanie Rozwiązane

Na jakim instrumencie grał thorin

Ocena: 5/5

1 punkt Skrzypce Wiolonczela Flet Harfa.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Na jakim instrumencie grał thorin”…

Co otrzymał Thorin od Gandalfa

Powitał ich gospodarz – Elrond, przyjaciel elfów. W jego domu każdy zawsze czuł się doskonale. Elrond wyjaśnił krasnoludom pochodzenie mieczy znalezionych w jaskini trolli. Miecz, który wziął Thorin nazywał się Orkrist, czyli „pogromca goblinów”, a miecz Gandalfa Glamdring – „młot na wroga”.

Kto oprócz bilba towarzyszył krasnoludom

Bilbo Baggins mieszkał w Hobbitonie w swojej chatce w pobliżu Pagórka, zwanej we „Władcy Pierścieni” – Bag End. Bilba odwiedziło 13 krasnoludów. Oprócz Bilba krasnoludom towarzyszył Gandalf. Bohaterowie swoją wyprawę rozpoczeli spod gospody.

Na jakim instrumencie grał Filip czerwone krzesło

Na flecie. Ile lat miał Filip? 12 lat.

Kto iw jaki sposob uratowal krasnoludy i hobbita

Bilbo pokonał go za pomocą mieczyka i powędrował lasem. W pewnej chwili usłyszał rozmowę pająków, z której wynikało, że uwięziły wszystkie krasnoludy. Bilbo miał na palcu pierścień. Nazbierał kamyków i zaczął nimi rzucać w pająki, aby odciągnąć je od splątanych pajęczyną towarzyszy.

Jaką nazwę nosiło zniszczone przez Smauga miasto

Następnie Smaug poleciał do Esgaroth, chcąc ukarać jego mieszkańców. Zaatakował miasto i częściowo podpalił, lecz został trafiony strzałą wystrzeloną przez Barda Łucznika, potomka Giriona, dawnego władcy Dale. Śmiertelnie raniony runął na Esgaroth, całkowicie niszcząc miasto i wpadając w toń Długiego Jeziora.

Kto porwał Thorina w Mrocznej Puszczy

Dębowa Tarcza został schwytany przez leśne elfy. Stworzenia te nie przepadały za krasnoludami. Zabrały więc Thorina do swojego lochów swojego króla, które mieściły się na skraju Mrocznej Puszczy. Przywódca leśnych elfów zapytał nieproszonego gościa, dlaczego jego towarzysze przeszkadzali im w nocnej uczcie.

Kto odczytał runy na mapie Thorina

Były używane przez krasnoludów z Ereboru. Do ich spisywania na papierze krasnoludowie używali srebrnych piór. Przykładowe runy można znaleźć na mapie Throra, które posłużyły mu do zaszyfrowania wiadomości o umiejscowieniu tajnych drzwi. Jedną z osób potrafiących je odczytać był Elrond.