Pytanie Rozwiązane

Nimesil jak długo działa

Ocena: 5/5

Lek działa przeciwbólowo, przeciwgorączkowo i przeciwzapalnie. Dobrze wchłania się z przewodu pokarmowego, dzięki czemu pierwsze efekty są odczuwalne już w 15 minut po zażyciu środka. Środek osiąga jednak największe stężenie we krwi dopiero 2-3 godziny po podaniu.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Nimesil jak długo działa”…

Nimesil dlaczego wycofany

Przyczyną wycofania leku z obrotu jest wykazanie szkodliwości flupirtyny która jest jego substancją czynną. Podczas badań Komitetu ds. Oceny Ryzyka w Ramach Nadzoru nad Bezpieczeństwem Farmakoterapii Europejskiej Agencji Leków wykazano szkodliwe działanie flupirtyny na wątrobę.

Nimesil skutki uboczne

Nimesil może powodować różne skutki uboczne, między innymi: wymioty, biegunkę, zaparcia, zapalenie błony śluzowej, ból brzucha, wzdęcia, wrzody w przewodzie pokarmowym, zapalenie wątroby, żółtaczka, szumy uszne, zawroty i bóle głowy senność, koszmary, niepokój, zaburzenia widzenia, zmęczenie, krwawienia z nosa, siniaki …

Nimesil na co pomaga

Nimesil stosowany jest w leczeniu ostrego bólu zazwyczaj związanego z reumatoidalnym zapaleniem stawów (RZS) i osteoartrozą. Wskazaniem do stosowania jest także pierwotne bolesne miesiączkowanie.