Pytanie Rozwiązane

Numer konta ile cyfr

Ocena: 5/5

Według Standardu Numeracji Kont Bankowych (NRB), każdy numer konta powinien być zbudowany w oparciu o określony schemat i składać się z 26 cyfr. Analizując ów ciąg, możemy dowiedzieć się, w jakim banku prowadzony jest dany rachunek – to pomocne, jeśli chcemy upewnić się, że przelewamy środki na właściwe konto.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Numer konta ile cyfr”…

Przykładowy numer konta bankowego

1010 1397 wskazuje na numer banku 101 to numer porządkowy NBP, a 0139 to numer oddziału w Olsztynie, 0055 0022 2100 0000 to indywidualny numer konta. Cyfry 0 dodaje się na początku tego numeru, jeśli numer konta jest krótszy niż 16 znaków.

Numer konta z PL na początku

NRB może być przekształcony na międzynarodowy numer rachunku bankowego, tak zwany IBAN, przez dodanie na początku liter PL. Cyfry kontrolne wyliczane są zgodnie ze standardem IBAN – przy założeniu, że numer zawiera oznaczenie kraju „PL” (niezależnie od tego, czy występuje ono w zapisie, czy nie).

Numer konta bankowego gdzie jest

Jeśli szukasz miejsca, gdzie jest numer konta bankowego, powinieneś zajrzeć do umowy o prowadzenie rachunku bankowego, którą podpisałeś z bankiem – banki mają obowiązek wskazywać go tam klientowi. Numer konta bankowego znajduje się także zawsze w systemie bankowości internetowej.

Jak sprawdzić numer konta bankowego w aplikacji

Po pierwsze możemy to zrobić w aplikacji internetowej banku, logując się na swoje konto. W każdej z nich znajduje się zakładka, gdzie można sprawdzić swój numer rachunku.

Numer konta bankowego

Numer Rachunku Bankowego (NRB) to 26 cyfr. W przypadku przelewów zagranicznych ciąg ten poprzedza kod kraju, tworząc numer w formacie IBAN.

Jak sprawdzić swój numer konta bankowego

Interfejs każdego banku jest zupełnie inny od siebie. Wystarczy jednak wejść w zakładkę „mój profil”, „profil użytkownika”, albo „moje rachunki”. Tam zobaczymy kto nam przelewał pieniądze, zobaczymy swoje dane, a także numer rachunku bankowego.

Jak sprawdzić do kogo należy numer konta bankowego

Tak jest w przypadku każdego konta bankowego. Dane na temat właściciela rachunku może pozyskać wyłącznie policja lub prokuratura, jeśli zgłosisz zawiadomienie o dokonaniu przestępstwa. Uzyskane informacje pomogą Ci jednak ustalić lokalizację banku.