O Nas

Jak sama nazwa wskazuje, TuPytaj.pl zawiera odpowiedzi na miliony pytań dotyczących wszystkiego pod słońcem. Odpowiedzi te pochodzą z tysięcy zaufanych stron źródłowych.

Jesteśmy małym zespołem czterech osób, ale stale się rozwijamy. Znaleźliśmy problem, który pozostał nierozwiązany przez lata. Na przykład, pewnego dnia pojawia się w Twojej głowie pytanie „jak dobrać rozmiar pierścionka?”. Z doświadczenia wiemy, że osoba szukająca odpowiedzi na te konkretne pytanie nie chce przewijać długich artykułów, aby znaleźć szybko odpowiedź.

Przeważnie szukając odpowiedzi na tak – na pozór – łatwe pytanie, znajdujesz setki, o ile nie tysiące różnych artykułów. Musisz najpierw przeczytać całe artykuły, aby znaleźć odpowiedź na swoje pytanie. Wiele osób nie ma czasu lub nie czyta pełnych artykułów. My natomiast umieszczamy odpowiedzi na te pytania „w kilku linijkach” bezpośrednio przed użytkownikiem.

Koncentrujemy się również na ciągłym podnoszeniu jakości, trafności i kompletności naszych odpowiedzi.

Nie jesteśmy jak słynni rywale, tacy jak Yahoo Answers, Quora i inne podobne serwisy. W przyszłości będziemy w coraz większym stopniu angażować społeczność, ale naszym kluczowym punktem zwrotnym jest chęć odpowiadania na pytania w zwięzłych akapitach. Przeczytanie naszej typowej odpowiedzi nie powinno zajmować więcej, niż 5 minut.

W dzisiejszych czasach czas jest wartością nadrzędną, a ludzie szukają odpowiedzi spontanicznie. Uważamy, że to od użytkownika powinno zależeć, czy chce przeczytać długą, szczegółową odpowiedź, czy też nie. Z tego powodu, oprócz krótkiej odpowiedzi, użytkownik może kliknąć na link (reprezentowany przez następującą ikonę – ) przy każdej odpowiedzi, aby przeczytać wszystkie szczegóły na dany temat.

Jeśli masz sugestie, aby uczynić nasz portal jeszcze lepszym, lub jeśli chciałbyś, abyśmy coś dodali, proszę daj nam znać o swoich przemyśleniach poprzez naszą stronę kontaktową. Z góry dziękujemy!