Pytanie Rozwiązane

Piec defro nie osiąga zadanej temperatury

Ocena: 5/5

Nieodpowiedni dopływ powietrza (lub jego brak) do pomieszczenia kotłowni, Nieodpowiedni przewód dymowy (średnica i wysokość), zbyt duży ciąg, Zanieczyszczony palnik. W dokumentacji kotła przedstawiamy sposób czyszczenia palnika, który powinien być prowadzony cyklicznie.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Piec defro nie osiąga zadanej temperatury”…

Piec długo dochodzi do temperatury

Istnieje kilka przyczyn, dlaczego piec z podajnikiem nie osiaga temperatury. Nieprawidłowo ustawiony sterownik – to najczęstsza przyczyna tego, że piec z podajnikiem nie osiaga temperatury. Może to być kłopot ze źle ustawionym czasem podawania paliwa oraz przerwami.

Dlaczego piec na ekogroszek nie trzyma temperatury

Nieprawidłowo ustawiony sterownik – to najczęstsza przyczyna tego, że piec z podajnikiem nie osiaga temperatury. Może to być kłopot ze źle ustawionym czasem podawania paliwa oraz przerwami. Każda osoba powinna testować swój piec i wypracować odpowiednie ustawienia.

Piec na pellet nie może osiagnac temperatury zadanej

Odpowiedzi na pytanie, dlaczego piec nie osiąga zadanej temperatury, może być wiele, jednak najbardziej prawdopodobne z nich to: Złej jakości paliwo, np. … Źle dobrana moc pieca, a konkretnie zbyt mała moc kotła w stosunku do ogrzewanej powierzchni pomieszczeń również może powodować problem z zadaną temperaturą pieca.