Pytanie Rozwiązane

Piec na ekogroszek czy można palić peletem

Ocena: 5/5

W przypadku kotła na ekogroszek przejście na pellet jest jak najbardziej możliwe. Podobnie zresztą rzecz się ma z kotłem olejowym. Wystarczy w tych urządzeniach (pod warunkiem, że są to kotły nowszej generacji), wymienić palnik. Wskazane jest też sprawdzenie całej instalacji.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Piec na ekogroszek czy można palić peletem”…

Czy pelletem można palić w zwykłym piecu

Przede wszystkim zacznijmy od kupna odpowiedniego kotła. Zwykły kocioł na węgiel, nie będzie się do tego nadawał. Koniecznie wybierzmy kocioł ze specjalnym zbiornikiem na pellet oraz podajnikiem. Niektóre z takich kotłów mają także automatyczne zapalarki, co bardzo ułatwia prawidłowe spalanie pelletu.

Co zamiast ekogroszku

Lp. Tradycyjny kocioł c.o. Nie dziwi zatem fakt, że pellet to paliwo poszukiwane, które jest bardzo interesującą alternatywą do ekogroszku czy oleju opałowego. Interesującą o tyle, że tańszą w eksploatacji a zarazem dużo bardziej czystą i ekologiczną.

Czy w piecu na ekogroszek można palić drewnem

Bez większych negatywnych skutków dla zdrowia i kieszeni można palić w każdym piecu: … węglem czeskim („półbrunatnym”) i brunatnym – mimo że ma gorsze parametry i 30-50% wilgoci, to palenie nim jest legalne. niemalowanym, nieimpregnowanym drewnem. ekogroszkiem, pelletem, brykietami drzewnymi.