Pytanie Rozwiązane

Po jakim czasie działa furagin

Ocena: 5/5

Substancja czynna Neofuraginy, czyli furagina najsilniej działa w środowisku kwaśnym. Po zażyciu Neofuraginy jej stężenie wzrasta dwukrotnie po posiłku i utrzymuje się na tym poziomie przez 1 godzinę od podania, a potem szybko zaczyna opadać.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Po jakim czasie działa furagin”…

uroFuraginum Max po jakim czasie pomaga

Furazydyna najsilniej działa w środowisku kwaśnym (pH 5,5). Dobrze się wchłania z przewodu pokarmowego osiągając maksymalne stężenie po ok. 30 minutach. Ze względu na lepsze wchłanianie zaleca się podawanie furazydyny podczas posiłku.

Co wypłukuje furagina

Furagina ma szerokie działanie przeciwbakteryjne. Zwalcza bakterie Gram-dodatnie (gronkowce, takie jak Staphylococcus epidermidis, gronkowiec złocisty, a także paciorkowca kałowego) i wiele szczepów Gram-ujemnych (enterobakterie: Salmonella, Shigella, Proteus, pałeczka zapalenia płuc, bakteria E.

Czy furagina to antybiotyk

Furagina (furazydyna) jest lekiem o szerokim spektrum działania przeciwbakteryjnego. Zalicza się do grupy chemioterapeutyków. Stosowany jest w przypadku ostrych i przewlekłych zakażeń dolnych dróg moczowych. Używany także w ciężkich zakażeniach, jeżeli inne leki przeciwbakteryjne nie wykażą właściwego działania.