Pytanie Rozwiązane

Po jakim czasie działa stoperan

Ocena: 5/5

Działanie Stoperanu odczuwalne jest w ciągu godziny po podaniu. Jego substancja aktywna łączy się z receptorami obecnymi na powierzchni jelita, uspokajając ich perystaltykę i ograniczając konieczność natychmiastowego wypróżnienia.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Po jakim czasie działa stoperan”…

Stoperan działanie

Stoperan jest to lek przeciw biegunce. Hamuje nasilone ruchy jelit, a także zwiększa wchłanianie wody. Wskutek tego zmniejsza częstość i liczbę wypróżnień, oraz powodując zwrotne wchłanianie wody w jelicie grubym, zmienia konsystencję stolca. Przeznaczony jest do leczeniz dorosłych i dzieci od 6 lat.

Stoperan dawkowanie

pierwsza dawka 2 kapsułki (4 mg), a następnie 1 kapsułka (2 mg) po każdym luźnym wypróżnieniu. Nie należy stosować dawki większej niż 8 kapsułek (16 mg) na dobę. Biegunka przewlekła: początkowo 1 kapsułka (2 mg) 2 razy na dobę, w razie potrzeby dawkę można zwiększyć do 4-6 kapsułek (8-12 mg) na dobę.

Stoperan a alkohol

Stoperan należy popijać wodą, ponadto może być on bez przeszkód przyjmowany na czczo lub po posiłku. Ryzyko interakcji leku z alkoholem jest znikome, ponieważ Stoperan stosowany w dawkach zalecanych w biegunce, nie przenika do centralnego układu nerwowego.