Pytanie Rozwiązane

Po jakim czasie działa trutka na szczury

Ocena: 5/5

Bros 250g Granulat na myszy i szczury, działa mumifikująco, to skuteczne rozwiązanie do zwalczania tych gryzoni. Trutka jest atrakcyjna pod względem pokarmowym i chętnie zjadana. Efekt działania pojawia się po 4-5 dniach od spożycia, dzięki czemu kolejne gryzonie nie kojarzą trutki z padaniem innych osobników.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Po jakim czasie działa trutka na szczury”…

Ile szczur musi zjeść trutki

Ile zjada szczur? Dorosłe szczury spożywają zazwyczaj około 30 g karmy dziennie podzielonych w średnio 10 porcjach. Oznacza to, że jeśli dobrze dobierze się substancję czynną to szczur powinien przyjąć śmiertelną dawkę trutki w czasie krótszym niż pół dnia.

Jak działa trutka na szczury na człowieka

Fosforan glinu, który znajdował się w trutce działa na zasadzie fumigacji, wypełniając powietrze śmiercionośnymi oparami, które wskutek reakcji z wilgocią w płucach i kwasem żołądkowym, powodują śmierć nie tylko szczurów, ale także innych zwierząt i ludzi.

Czy szczur cierpi po trutce

Mysz lub szczur po spożyciu trutki oddala się z miejsca żerowania, a umiera dopiero po kilku dniach. Dzięki temu inne zwierzęta nie są w stanie skojarzyć dostępnego pokarmu z niebezpieczeństwem i nie zniechęca ich to do jedzenia. W przypadku trutek bardzo często pojawia się problem z usuwaniem martwych gryzoni.

Zatrucie trutka na szczury człowieka

Przypadkowe zatrucie się człowieka dawką zawartą w trutkach na gryzonie jest więc mało prawdopodobne, jednak psy i koty są bardziej narażone na zatrucie po zjedzeniu takiej trutki. Fluorooctan sodu jest prawie tak toksyczny, jak fluorooctan metylu i wywołuje objawy w porównywalnym czasie.

Zachowanie myszy po trutce

Mysz lub szczur po spożyciu trutki oddala się z miejsca żerowania, a umiera dopiero po kilku dniach. Dzięki temu inne zwierzęta nie są w stanie skojarzyć dostępnego pokarmu z niebezpieczeństwem i nie zniechęca ich to do jedzenia.