Pytanie Rozwiązane

Po jakim czasie można postawić pomnik

Ocena: 5/5

Pomniki zwykle są stawiane w okresie około 6 miesięcy po pogrzebie. Jednak najlepiej stawiać je wtedy, gdy na zewnątrz panują temperatury powyżej 0 stopni Celsjusza.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Po jakim czasie można postawić pomnik”…

Ile kosztuje pomnik

Niektóre zakłady kamieniarskie mają w ofercie takie granity oraz różnorodne gotowe wzory pomników chińskich. Nagrobki granitowe pojedyncze w są warte ok 2000 – 3000 zł. Bardziej wystawne kamienie wynoszą ok 5000 zł. Takie koszty zawdzięczamy głównie łatwej obróbce tego kamienia.

Po jakim czasie od pogrzebu można postawić pomnik Forum

Większość zakładów kamieniarskich zaleca stawianie pomników po upłynięciu co najmniej 6 miesięcy od daty pogrzebu. Związane jest to z tzw. osiadaniem grobu po pogrzebie.

Jaki granit wybrać na pomnik

Wiele zależy od samego usytuowania nagrobka. Jeśli znajduje się on w zacienionym miejscu, najlepiej zdecydować się na jasny granit, który stworzy wrażenie kontrastu. Nagrobki z kamienia w ciemnych kolorach charakteryzują się z kolei mniejszą nasiąkliwością i odpornością na różnego rodzaju przebarwienia.

Ile trwa zrobienie pomnika

Samo postawienia nagrobka trwa zazwyczaj 1 dzień. Jednak ustalenie szczegółów dotyczących wyboru, wykonania pomnika itp. trwa zazwyczaj około 1 miesiąca.

Pozwolenie na postawienie pomnika

Zasadniczo każda nekropolia (zarówno cmentarz wyznaniowy, jak i komunalny) posiada regulamin, w którym znajdują się zapisy mówiące o tym, że wszelkie prace przy grobach wymagają zgłoszenia w kancelarii cmentarza i uzyskania na nie stosownej zgody administratora.

Co zamiast pomnika na cmentarzu

Rozwiązaniem może być tymczasowa obudowa grobu – sposób na niedrogi pomnik. Różne są materiały, z których taka obudowa grobu jest tworzona, ale nadal najczęściej używane jest drewno. Różne są też formy takiej obudowy.