Pytanie Rozwiązane

Po jakim czasie od zapłodnienia można zrobić test

Ocena: 5/5

Po jakim czasie można więc zrobić test ciążowy? Wykonanie testu ciążowego ma sens nie wcześniej niż 8 dni po intymnym zbliżeniu i owulacji. Dlatego na opakowaniach testów ciążowych zaleca się wręcz stosowanie ich w terminie spodziewanej miesiączki, czyli średnio 14 dni po uwolnieniu komórki jajowej.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Po jakim czasie od zapłodnienia można zrobić test”…

test ciążowy 10miu/ml ile dni po stosunku

Charakteryzuje się czułością 10 mIU/ml oraz dokładnością ponad 99,9%. Wynik testu otrzymujemy po 1-5 minut. Test można wykonać już 6 dni od momentu zapłodnienia, chociaż najlepiej dzień po terminie spodziewanej miesiączki.

Test ciążowy 14 dni po stosunku

Dlatego też, dla uzyskania jak najbardziej wiarygodnego wyniku, zaleca się wykonanie testu nie wcześniej niż 14 dni po stosunku. Pozytywny wynik testu ciążowego, informuje jedynie o tym, że w organizmie kobiety znajduje się hormon hCG, wytwarzany w momencie zagnieżdżenia komórki jajowej w błonie macicy.

Najczulszy test ciążowy

Z tego względu kobiety, które chcą jak najszybciej sprawdzić czy w wyniku stosunku doszło do zapłodnienia, powinny wybierać najczulsze testy. Właśnie takie oferuje firma Diagnosis – testy strumieniowe Bobo-Test o czułości 10 mlU/ml są w stanie wykryć nawet 2-dniową ciążę z dokładnością do 99%.

Kiedy zrobić test ciążowy najwcześniej Forum

Wykonanie testu ciążowego ma sens nie wcześniej niż 8 dni po intymnym zbliżeniu i owulacji. Dlatego na opakowaniach testów ciążowych zaleca się wręcz stosowanie ich w terminie spodziewanej miesiączki, czyli średnio 14 dni po uwolnieniu komórki jajowej.

10 dni po stosunku test negatywny

Test ciążowy wykonany 10 dni po stosunku może już wykazać obecność ciąży, ale ujemny wynik testu nie świadczy wcale, że się ona nie rozwija. Radzę poczekać i powtórzyć test za tydzień, o ile nie pojawi się miesiączka, lub wykonać dokładniejsze badanie stężenia hormonu betaHCG we krwi.

Test ciążowy 10 dni po stosunku

Test ciążowy z krwi można wykonać po 10 dniach od odbycia stosunku seksualnego – wtedy jego wiarygodność będzie największa. Ten rodzaj testu jest o wiele bardziej czuły niż test paskowy wykonywany w warunkach domowych. Cena testu ciążowego z krwi nie jest wysoka – jego koszt to ok. 25-30 złotych.

Test ciążowy 2 tygodnie po stosunku

6-7 dni po zapłodnieniu (tyle czasu trwa bowiem droga zapłodnionej komórki jajowej z jajowodu do jamy macicy). Dlatego nie ma możliwości wykrycia ciąży wcześniej niż dwa tygodnie po stosunku płciowym.