Pytanie Rozwiązane

Po jakim czasie schodzi alkohol

Ocena: 5/5

Twój organizm potrzebuje średnio dwóch-trzech godzin na spalenie 20 g czystego alkoholu. Taka ilość znajduje się w 50 g wódki. 100 ml wina to 12 g etanolu, a piwo – 25 g. W przypadku kobiet czas potrzebny na pozbycie się alkoholu z organizmu jest jeszcze dłuższy.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Po jakim czasie schodzi alkohol”…

250 ml wódki ile trzyma

Kiedy mogę jechać i nie obawiać się wypadków? Przyjmuje się, że do całkowitego strawienia 30 ml etanolu potrzeba od 1 do 3 godzin. Czas ten zależy od wielu różnych czynników, takich jak metabolizm organizmu, wiek, kondycja fizyczna, płeć czy waga ciała.

1 piwo kiedy można jechać

U dorosłego mężczyzny alkohol jest usuwany w tempie 10-12 g na godzinę, natomiast u dorosłej kobiety jest to 8-10 g na godzinę. Oznacza to, że mężczyzna ważący 80 kg, który wypił jedno piwo, będzie mógł legalnie usiąść za kierownicą najwcześniej po upływie 2,5-3 godzin.

Ile się trzeźwieje po 4 piwach

W przypadku 4 piw, czas trzeźwienia po piwach może wynosić od 3 do 5 godzin. Jednak w wielu przypadka, trzeźwienie po takiej ilości alkoholu wymaga o wiele dłuższego czasu. Wynika to z faktu, że proces metabolizowania alkoholu w wątrobie i wydalenie go z organizmu wymaga odczekania odpowiedniej ilości godzin.

3 piwa kiedy można jechać

Zwykle trzeźwienie po wypiciu dwóch piw wymaga od kierowcy odczekania 3 godzin lub więcej przed ponownym prowadzeniem pojazdu. W przypadku 4 piw, czas trzeźwienia po piwach może wynosić od 3 do 5 godzin. Jednak w wielu przypadka, trzeźwienie po takiej ilości alkoholu wymaga o wiele dłuższego czasu.