Pytanie Rozwiązane

Rak prostaty objawy w jakim wieku

Ocena: 5/5

Początkowo przez wiele lat nowotwór rozwija się bezobjawowo. Pierwsze objawy rozrostu tego gruczołu z reguły pojawiają się po 50-tym roku życia. Na tym etapie jest dość trudno zdiagnozować guza gruczołu krokowego, nawet przez badania per rectum.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Rak prostaty objawy w jakim wieku”…

ostatnie stadium raka prostaty – objawy

Rak prostaty, który rozwinął się do tego stadium, często powoduje objawy, takie jak trudności w oddawaniu moczu, bolesne oddawanie moczu, zaburzenia erekcji i krew w moczu lub nasieniu. Może również wystąpić ogólne osłabienie, zmęczenie i nieoczekiwana utrata masy ciała.

Rak prostaty ile się żyje

Szacuje się, że szanse na przeżycie kolejnych 5 lat od postawionej diagnozy ma mniej niż 30% chorych. Jednak ponownie warto zaznaczyć, że kwestie te są bardzo indywidualne i zależą od wielu czynników.

Rak prostaty – objawy przerzutów

Zaawansowana postać raka prostaty często daje przerzuty do innych narządów, w związku z tym wśród objawów możemy wymienić również: porażenie kończyn, złamania i bóle kości, powiększone węzły chłonne, problemy z krzepliwością krwi, ucisk na rdzeń kręgowy.

Rak prostaty w jakim wieku

W Polsce większość zachorowań na raka prostaty dotyka mężczyzn w siódmej dekadzie życia, ponieważ ok. 87% zachorowań występuje po 60 roku życia oraz ósmej gdzie po ukończeniu 70 roku życia.

Nieleczony rak prostaty

Warto pamiętać, że nieleczony rak prostaty powoduje, że komórki nowotworowe mogą zacząć się rozprzestrzeniać, zajmując najbliższe węzły chłonne czy dając przerzuty do kości bądź płuc.