Pytanie Rozwiązane

Rolety czy żaluzje

Ocena: 5/5

Rolety są wytwarzane z naturalnych tkanin lub mieszanek naturalno-syntetycznych. Żaluzje często są produkowane z aluminium, które skutecznie odbija promienie słoneczne, ale jednocześnie szybko się nagrzewa. Stąd większa popularność żaluzji z drewna czy tworzyw sztucznych, które lepiej radzą sobie z tym problemem.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Rolety czy żaluzje”…

Co jest tańsze rolety czy żaluzje

Co jest tańsze? W rzeczywistości bardzo trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie co jest tańsze czy rolety okienne czy też żaluzje. Jeśli naprawdę chcieć doszukiwać się jakichś rozwikłań tej zagadki, można nieco uprosić, że tańsze będą jednak rolety okienne.

Co lepsze do kuchni rolety czy żaluzje

W kuchni sprawdzą się żaluzje drewniane impregnowane, w wersji dodatkowo zabezpieczonej przed zawilgoceniem. Alternatywa: podobnych cech można szukać w roletach plisowanych. Pozwalają one zasłonić część okna, pozostawiając nieosłoniętą pozostałą powierzchnię przeszklenia.

Jak dobrać żaluzje do okna

W przypadku drewnianych ram okiennych, wybierz lamele o wyrazistej fakturze, w najbardziej zbliżonym odcieniu. Możesz postępować analogicznie w przypadku okien wykonanych na profilach stalowych i aluminiowych. W ten sposób żaluzje zawsze będą odpowiednio dobrane do architektury domu, niezależnie od wystroju wnętrza.

Plisy rolety żaluzje co wybrać

W pomieszczeniach ciemnych wymagających lepszego doświetlenia lepiej sprawdzą się rolety. W pomieszczeniach jasnych z większą emisją rażącego słońca odpowiedniejsze będą plisy.