Pytanie Rozwiązane

Ryczałt 5 5 na jakie usługi

Ocena: 5/5

… , ryczałt od przychodów ewidencjonowanych wynosi 5,5% przychodów z działalności wytwórczej, robót budowlanych lub w zakresie przewozów ładunków taborem samochodowym o ładowności powyżej 2 ton.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Ryczałt 5 5 na jakie usługi”…

Pośrednictwo w sprzedaży a stawka ryczałtu 2021

Świadczenie usług polegających na pośrednictwie w sprzedaży detalicznej produktów może być opodatkowane ryczałtem ewidencjonowanym, a właściwą stawką ryczałtu dla takich usług jest 8,5% przychodu – uznał Dyrektor Krajowej Informacji Skarbowej w interpretacji indywidualnej z dnia 01.07.2021 r.

Jednoosobową firma budowlana na ryczałcie

Podatnicy prowadzący działalność gospodarczą w zakresie świadczenia usług budowlanych mogą być opodatkowani ryczałtem od przychodów ewidencjonowanych według preferencyjnej stawki 5,5%. Wynika to z treści art. 12 ust.

Usługi budowlane ryczałt 2020

Ryczałt od przychodów ewidencjonowanych w 2020 r. … Zgodnie z ustawą przychody osiągnięte z tytułu robót budowlanych opodatkowane są stawką ryczałtu w wysokości 5,5%. Podstawą do ustalenia wysokości stawek podatkowych należnych od przychodów opodatkowanych zryczałtowanym podatkiem dochodowym, zgodnie z ww.

Firma na ryczałcie zasady

Cechą charakterystyczną ryczałtu jest opodatkowanie przychodu, a nie dochodu przedsiębiorcy. Oznacza to, że przedsiębiorca nie może odliczać od podatku kosztów uzyskania przychodu.