Pytanie Rozwiązane

Studia dzienne czy zaoczne

Ocena: 5/5

studia dzienne, czyli stacjonarne. Zajęcia dla studentów prowadzone są od poniedziałku do piątku w godzinach porannych. Inny popularny tryb nauki to studia niestacjonarne, nazywane studiami zaocznymi. Wykładowcy są dostępni zwykle w co drugi weekend.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Studia dzienne czy zaoczne”…

Studia zaoczne cena

Jak generalnie koszty studiów zaocznych mogą wyglądać w praktyce? W zależności od miasta/kierunku/uczelni, czesne wynosi około 1500 – 5000 złotych za jeden semestr. Oczywiście, koszty mogą być dużo wyższe. Przykładowo, roczne czesne za studia niestacjonarne na kierunkach lekarskich to często koszt ponad 25 000 złotych.

Studia dzienne jak wyglądają

Jak wyglądają studia dzienne i wieczorowe? Studia dzienne to tradycyjna forma nauki na uczelni wyższej. Zajęcia, czyli wykłady, ćwiczenia oraz warsztaty praktyczne mogą trwać od dwóch do czterech godzin lekcyjnych (czyli od półtorej godziny do trzech godzin). Zajęcia odbywają się zwykle między godziną 8 a 16.

Czy studia dzienne są płatne

Rzeczywiście: studia dzienne na uczelniach publicznych są w większości przypadków darmowe. Może to jednak wyglądać inaczej w przypadku niektórych kierunków, prywatnych uczelni czy oczywiście studiów zaocznych, które są praktyczną koniecznością, kiedy młody człowiek chce połączyć naukę z pracą.