Pytanie Rozwiązane

Szałwia jak długo kwitnie

Ocena: 5/5

Kwiaty o budowie grzbiecistej, zebrane są w okółki i tworzą kłosy. W zależności od odmiany mogą być ciemnoniebieskie, filetowe, różowe lub białe. Kwitną od końca maja do sierpnia.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Szałwia jak długo kwitnie”…

Szałwia omszona cięcie na zimę

Szałwia omszona przycinanie na jesieni? Gdy nadejdzie pora jesienna i zima, należy przyciąć szałwie do wysokości od 5 cm do 7,5 cm nad ziemią i dla ochrony rozłożyć wokół rośliny trochę ściółki. Dzięki regularnej pielęgnacji roślin można cieszyć się kwiatami przez cały sezon.

Odmiany szałwii ozdobnej

Szałwia błyszcząca ma wiele odmian ozdobnych, różniących się wysokością (od 30 do 90 cm) i barwą kwiatów (białe, czerwone, fioletowe, różowe, pomarańczowe i dwukolorowe). Do ciekawszych odmian należą: 'White Red’, 'Sangria’, 'Luna’, 'Salome’, 'Czardasz’ i 'Markiza’.

Szałwia omszona uprawa

Szałwia omszona preferuje stanowiska ciepłe i nasłonecznione oraz glebę przepuszczalną, dość suchą i żyzną, najlepiej o odczynie zasadowym. Roślina ta nie toleruje zwartego, gliniastego, ciężkiego podłoża i bardzo źle reaguje na zalanie korzeni. Dobrze zaś znosi suszę.

Szałwia omszona rozmnażanie

Zabieg najlepiej przeprowadzić pod koniec lata lub bardzo wczesną wiosną, dzieląc kępę na mniejsze części. Można wykorzystać ten moment i rozmnożyć bylinę sadząc powstałe po dzieleniu sadzonki bezpośrednio na nowe miejsce, bądź najpierw wysadzając je na rozsadniku, jeśli nie były wystarczająco ukorzenione.