Pytanie Rozwiązane

Tanie pokrycia dachowe rodzaje

Ocena: 5/5

Do lekkich pokryć dachowych zaliczamy takie materiały, jak blachodachówka, blachy płaskie, papy, płyty i gonty bitumiczne, a także gonty drewniane. Zgodnie z nazewnictwem, ich wspólnym mianownikiem jest niewielka waga – 1 m² nie przekracza 13 kg (nieco cięższe mogą być tylko gonty drewniane).

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Tanie pokrycia dachowe rodzaje”…

Tanie pokrycie dachu altany

Zasadniczo do wyboru mamy papę, blachę, gont (dachówkę) oraz różnego rodzaju elastyczne powłoki izolacyjne. Do wykonywania wielowarstwowych pokryć dachu może służyć papa termozgrzewalna, podkładowa lub zewnętrzna. Jest sprzedawana w rolkach kosztujących – w zależności od producenta – od kilku do kilkunastu złotych.

Najtańsze pokrycie dachowe na wiatę

Tańsze są blachodachówki pokryte warstwą z puralu, natomiast najtańsze są te z powłoką poliestrową. Blachodachówka jest nieprzezroczysta i jeśli zastosujesz ją jako zadaszenie tarasu, ograniczysz dostęp światła do pomieszczeń.

Najtańsze pokrycia dachowe na budynki gospodarcze

Jest to rozwiązanie bardzo praktyczne i chyba najtańsze z możliwych. Blachy mają różne wykroje i kolory, więc można dobrać wzór odpowiedni do budynku. Przykładowa cena blachy to 23 zł za arkusz o wielkości 2000 mm x 620 mm.