Pytanie Rozwiązane

Tran rano czy wieczorem

Ocena: 5/5

Najlepiej jest podawać tran dziecku w czasie posiłków, co zmniejszy tzw. efekt „odbijania się” i uczucie przykrego niesmaku w ustach.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Tran rano czy wieczorem”…

Czy tran można brać cały rok

W 1 g tranu leczniczego znajduje się co najmniej 600 j.m. witaminy A i 60 j.m. witaminy D. Przyjmowanie tranu zaleca się przede wszystkim w okresie jesienno–zimowym, natomiast w okresie letnim odradza się stosowania tranu.

Jak długo można brać tran

Standardowy czas suplementacji. W większości przypadków, dla uzyskania efektów, konieczne jest regularne przyjmowanie danego preparatu przez okres co najmniej 3 miesięcy, chyba, że producent lub lekarz zalecił inne postępowanie.

Kiedy pić tran rano czy wieczorem

Najlepiej jest podawać tran dziecku w czasie posiłków, co zmniejszy tzw. efekt „odbijania się” i uczucie przykrego niesmaku w ustach.

Jaki tran na zwyrodnienie stawów

Regularne stosowanie tranu (najlepiej tego najcenniejszego, za jaki uważany jest tran, uzyskiwany z wątroby dorsza) wspomaga hamowanie procesów niszczenia tkanki stawowej.

Tran negatywne skutki

Długotrwałe stosowanie zbyt wysokich dawek tranu może doprowadzić do przedawkowania witaminy A lub D. Dochodzi wtedy do hiperwitaminozy, która może objawiać się m.in.: brakiem apetytu, wzrostem masy ciała, wielomoczem, powiększeniem wątroby i śledziony, zaburzeniami neurologicznymi i bólami głowy.

Tran przed czy po jedzeniu

Tran powinien być przyjmowany dwa razy dziennie, przeważnie po jednej kapsułce. Kapsułki należy stosować najlepiej podczas posiłku.