Pytanie Rozwiązane

Uruchamiasz startup – czy musisz mieć dyplom MBA?

Ocena: 5/5

Startupami nazywamy własne, małe biznesy, które rodzą się z kreatywnych pomysłów i pasji. Większość z nich powstaje przy użyciu pieniędzy pochodzących ze środków Unii Europejskiej lub finansów państwowych. Co trzeba zrobić, aby pomysł na biznes zaczął przynosić pożądane dochody, a jego właścicielom satysfakcję? Może warto zainwestować w studia MBA?

MBA czyli co?

Skrótem MBA określa się studia podyplomowe Master of Business Adimistration. W Polsce takie studia trwają roku lub dwa lata. Program studiów ma bardzo rozbudowaną listę przedmiotów. Znaleźć tu można kierunki typu księgowość, finanse, szeroko rozumiany marketing, zarządzanie przedsiębiorstwem i zasobami ludzkimi, prawo, a także psychologię. Tego rodzaju studia mają na celu przygotowanie i wszechstronnie wykształconej kadry zarządzającej, która poradzi sobie z każdym rodzajem prowadzonej działalności i usprawni jej prace. Absolwentów Master of Business Adimistration można znaleźć w niemal wszystkich największych przedsiębiorstwach w Polsce, Europie i na świecie. Studia Master of Business Adimistration to prestiżowy kierunek, który otwiera drogę do wielu poważanych i cenionych miejsc pracy na świecie. A czy w przypadku własnych, lokalnych startupów warto inwestować czas i pieniądze w studia Master of Business Adimistration?

Master of Business Adimistration pomaga

Studia podyplomowe na kierunku Master of Business Adimistration to niepodważalna korzyść dla osób, które na poważnie myślą o założeniu własnego biznesu. Po pierwsze dają wszechstronne wykształcenie i pozwalają trzeźwo patrzeć na możliwości powodzenia prowadzonej działalności. Dzięki tym studiom można rzetelnie analizować potrzeby rynkowe i konsumenckie, a także wynajdować nieoczywiste rozwiązania biznesowe. Po drugie, ukończenie studiów Master of Business Adimistration to również prestiż. Zupełnie inaczej kontrahenci i klienci patrzą na osoby z takim wykształceniem. Traktują je jak specjalistów, a to ułatwia tworzenie pozytywnych relacji.

Nawiązywanie znajomości

Studia Master of Business Adimistration to idealna okazja do tego, aby znaleźć poważnego partnera biznesowego. Może to być kolega z roku lub wykładowca, który dostrzeże potencjał w proponowanym sturyupie. Studia podyplomowe Master of Business Adimistration dają nieograniczone możliwości nawiązywania przyjacielskich relacji nie tylko z osobami, które interesują się tymi samymi zagadnieniami, co my, ale przede wszystkim z osobami o odmiennych zainteresowaniach. W trakcie trwania studiów możemy nawiązać przyjaźnie ze specjalistami w różnych dziedzinach, które mogą okazać się pomocne w rozwoju naszego biznesu.

Próba pomysłu

Osoby, które decydują się na podjęcie studiów podyplomowych Master of Business Adimistration to osoby zdeterminowane do tego, by odnieść sukces, a także trzeźwo patrzące na rzeczywistość. W praktyce oznacza to, że absolwenci Master of Business Adimistration jako pierwsi dostrzegą słabe punkty projektu, ale jednocześnie odnajdą sposób na rozwiązanie problemów. Tworząc własny startup, właśnie takie podejście jest niezbędne.

Wsparcie jest ważne

Studia Master of Business Adimistration to nie tylko nieograniczony dostęp do wiedzy. To również możliwość korzystania z najnowszych technologii rozwoju biznesu. Studenci mają często dostęp do wsparcia w postaci grantów na rozwój swojej działalności, a w przypadku startupów jest to bardzo ważne. Master of Business Adimistration to nie tylko tytuł, to jest przede wszystkim filozofia myślenia o własnym sukcesie.