Pytanie Rozwiązane

W jakim czasie trzeba odebrać pieniądze z western union

Ocena: 5/5

Pieniądze mogą wpłynąć tego samego dnia lub w ciągu 3 dni roboczych, w zależności od tego, kiedy i gdzie są przesyłane. Po wysłaniu pieniędzy poproś odbiorcę o skontaktowanie się z bankiem lub sprawdzenie wyciągu bankowego w celu ustalenia, czy środki wpłynęły.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „W jakim czasie trzeba odebrać pieniądze z western union”…

Western Union odbiór w bankomacie

Po włożeniu karty i podaniu numeru PIN, z menu na ekranie należy wybrać opcję odbioru przekazu i po podaniu wspomnianego numeru kontrolnego odebrać przekaz, który tym samym zostanie wpłacony na rachunek klienta. Wpłata nastąpi w walucie rachunku, do którego wydana jest karta.

Western Union poczta Polska

Jak skorzystać? Wystarczy udać się do najbliższej placówki Poczty Polskiej (z wyłączeniem agencji pocztowych), zlecić dyspozycję transferu MoneyGram, przekazać dane odbiorcy, stosowną kwotę pieniędzy i uiścić opłatę za usługę. Na koniec nie zapomnij zabrać numeru referencyjnego transakcji.

Western Union anulowanie przekazu

W przypadku wysłania pieniędzy na konto bankowe można dokonać anulowania, jeśli przekaz nie został zrealizowany przez bank odbiorcy. Aby poprosić o zwrot, skontaktuj się z Centrum Obsługi Klienta, a w przypadku osobistego wysłania pieniędzy zgłoś się z powrotem do właściwej placówki.

Western Union bez dowodu

W sytuacji, gdy odbiorca przekazu na skutek nieprzewidzianych zdarzeń nie posiada dokumentu tożsamości, wtedy można wysłać na jego rzecz przekaz pieniężny na hasło. Wystarczy, że odbiorca poda agentowi Western Union ustalone przez nadawcę hasło i może odebrać przekazane środki.