Pytanie Rozwiązane

W jakim dniu cyklu zrobić cytologie

Ocena: 5/5

Badanie cytologiczne można wykonać najwcześniej 2 dni po zakończeniu miesiączki i najpóźniej 4 dni przed rozpoczęciem kolejnego krwawienia miesięcznego – najlepiej w pierwszej połowie cyklu. Cytologia nie powinna być wykonywana przed czwartym dniem cyklu..

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „W jakim dniu cyklu zrobić cytologie”…

Czy cytologia przed okresem wyjdzie

Cytologia nie powinna być wykonywana wcześniej niż w 4 dniu po miesiączce i nie później niż w 4 dniu przed następną miesiączką. Najlepszym czasem na wykonanie badania cytologicznego jest okres między 10 a 18 dniem cyklu miesiączkowego.

Cytologia w 22 dniu cyklu

Na badanie cytologiczne najlepiej zgłosić się nie wcześniej niż 4 dni po ostatnim dniu krwawienia miesięcznego i nie później niż 4 dni przed jego rozpoczęciem. Najlepszym momentem na wykonanie badania jest 10-20 dzień cyklu.

Ile czeka się na wynik cytologii w prywatnym gabinecie

Wynik cytologii jest zazwyczaj gotowy po 3-4 dniach. W ośrodkach, w których badanie mikroskopowe nie jest przeprowadzane, na wynik badania czeka się dłużej – zazwyczaj od 2 do 3 tygodni.

Cytologia w 8 dniu cyklu

Cytologię LBC najlepiej wykonać w 7–10 dniu cyklu, po zakończonej miesiączce. W ciągu 48 godzin przed badaniem nie należy stosować żadnych środków dopochwowych oraz należy powstrzymać się od współżycia.

Ile kosztuje cytologia

Cytologia jest tanim badaniem (kosztuje 50-85 zł) w zależności od miasta. Badania nie trzeba robić jej w prywatnym gabinecie.

Cytologia w ciąży

Cytologia jest badaniem obowiązkowym dla każdej kobiety będącej w ciąży. Powinna być wykonana w tym okresie przynajmniej raz przed upływem 10 tygodnia ciąży wraz z zestawem innych, rutynowych badań dla ciężarnych.