Pytanie Rozwiązane

W jakim wieku uczyć dziecko jazdy na nartach

Ocena: 5/5

Z nartami można więc oswajać trzy i czterolatki, które osiągnęły już odpowiedni poziom koordynacji ruchowej i nie mają z nią większych problemów. Z kolei za odpowiedni wiek do rozpoczęcia nauki jazdy na nartach, uznaje się wiek około 6-7 lat.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „W jakim wieku uczyć dziecko jazdy na nartach”…

Narty biegowe od ilu lat

Najczęściej można zacząć w wieku 3-4 lat. Ponadto większość specjalistów uważa, że młodsze dziecko, zanim zacznie naukę zjeżdżania, powinno najpierw w pełni opanować sztukę chodzenia i biegania. Przyjmuje się więc, że można oswajać dziecko z nartami, a w zasadzie uczyć stawiać pierwsze kroki na nartach, gdy ma ok.

Od ilu lat snowboard

Większość dzieci gotowa jest do rozpoczęcia nauki jazdy na snowboardzie w wieku 8-9 lat, choć oczywiście zdarza się, że i one po kilku pierwszych upadkach się zniechęcają. Często zdarza się jednak, że dzieci jeżdżąc na jednej „desce” wykażą więcej samozaparcia.

Jak zacząć naukę jazdy na nartach

Naukę jazdy na nartach można rozpocząć już w wieku trzech lat. Dobrym rozwiązaniem jest korzystanie ze szkółek narciarskich, w których pracują doświadczeni w pracy z dziećmi trenerzy. Naukę jady na snowboardzie odkładamy do czasu, aż dziecko skończy 6-7 lat.