Pytanie Rozwiązane

W jakim województwie jest kraków

Ocena: 5/5

Kraków to miasto na prawach powiatu, położone w południowej Polsce, nad Wisłą, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców i powierzchni. Dawna stolica, miasto koronacyjne i nekropolia królów Polski. Stolica województwa małopolskiego.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „W jakim województwie jest kraków”…

W jakim województwie leży Warszawa

Warszawa) – stolica Polski i województwa mazowieckiego, największe miasto w kraju, położone w jego centralnej części, na Nizinie Środkowomazowieckiej, na Mazowszu, nad Wisłą.

Województwa

Województwo – jednostka podziału administracyjnego najwyższego stopnia w Polsce, od 1990 r. jednostka zasadniczego podziału terytorialnego administracji rządowej, od 1999 r. także jednostka samorządu terytorialnego.

Kraków liczba mieszkańców 2020

Według danych publikowanych przez Urząd Statystyczny w Krakowie liczba mieszkańców wynosi ok. 781 tys. (stan na 30.06.2020). Stolica Małopolski znajduje się na drugim miejscu, zaraz po Warszawie, w rankingu najbardziej zaludnionych miast w Polsce.

Kraków województwo powiat Gmina

Powiat krakowski – powiat w Polsce (województwo małopolskie), utworzony w 1999 roku w ramach reformy administracyjnej. Siedzibą Starostwa Powiatowego jest Kraków. W skład powiatu wchodzą: gminy miejsko-wiejskie: Krzeszowice, Skała, Skawina, Słomniki, Świątniki Górne.