Pytanie Rozwiązane

Wyrwanie 8 co potem

Ocena: 5/5

Po zabiegu usuwania ósemek należy przez około tydzień robić zimne okłady i ssać kostki lodu. Należy zrezygnować z picia kawy i alkoholu oraz nie palić papierosów przez około 48 godzin po ekstrakcji. W razie dolegliwości bólowych można zażyć lek przeciwbólowy.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Wyrwanie 8 co potem”…

Ile zarasta dziurka po wyrwaniu ósemki

Reasumując: w przypadku prostej ekstrakcji dziąsło zarasta „dziurę w kości” mniej więcej po dwóch tygodniach od dnia zabiegu (jednak w przypadku ósemek proces ten trwa miesiąc lub dwa miesiące). Natomiast odbudowa przykrytej dziąsłem tkanki kostnej może trwać nawet do 6 miesięcy.

Kiedy kawa po wyrwaniu zęba

Z gorących potraw i napojów najlepiej zrezygnować nawet na 24 godziny, ponieważ utrzymujące się znieczulenie zaburza czucie i błona śluzowa w obrębie rany może ulec poparzeniu.

Wypiłem piwo po wyrwaniu zęba

Ogólnie odradza się sięganie po jakikolwiek alkohol i nawet w minimalnych dawkach przez 24 godziny po zabiegu, a najlepiej odsunąć go całkowicie przez 2-3 dni. Jeśli lekarz zapisze antybiotyk, to nie wolno go łączyć z alkoholem, czyli do zakończenia leczenia nie należy pić jakichkolwiek zawierających procenty napojów.

Po wyrwaniu ósemki boli gardło

Jeżeli ból jest bardzo intensywny i zamiast maleć wzrasta, warto umówić się na wizytę i sprawdzić stan miejsca pozabiegowego. Gorączka, spadek samopoczucia, silny ból gardła, ucha, nasilające się krwawienie lub pojawienie wydzieliny ropnej, to również objawy wymagające natychmiastowej konsultacji lekarskiej.

Kiedy odpada skrzep po wyrwaniu zęba

Prawidłowo, po zabiegu usunięcia zęba, dziura po zębie wypełnia się krwią. W tym miejscu następnie tworzy się skrzep. W przebiegu PZZ, pod wpływem nie do końca poznanych czynników, skrzep ten się rozpuszcza w ciągu minimum 48 godzin. Dlatego możesz zacząć odczuwać silny ból dopiero po pewnym czasie od zabiegu.

Kiedy można normalnie jeść po wyrwaniu ósemki

Jak długo nie jeść po wyrwaniu ósemki? To częste pytanie, które pacjenci zadają w gabinecie stomatologa. Według zasad przekazywanych przez lekarza, których należy przestrzegać, po ekstrakcji nie można nic jeść ani przyjmować płynów przez co najmniej dwie godziny.

Powikłania po wyrwaniu ósemki

Do najczęstszych powikłań po tym zabiegu zaliczają się: szczękościsk, przedłużone krwawienie, obrzęk i opuchlizna, zapalenie zębodołu, porażenie nerwu zębodołowego dolnego lub językowego (pojawiają się wówczas zaburzenia czucia w dolnej wardze lub w języku). W wyniku usuwania ósemek może także powstać krwiak.