Pytanie Rozwiązane

Zupa pomidorowa dla dziecka 8 miesiecznego

Ocena: 5/5

Pomidora zalewamy wrzątkiem, obieramy ze skórki, wycinamy twardy środek i drobno siekamy. Również wrzucamy do zupki i gotujemy wszystko do miękkości. Skrzydełko wyciągamy i obieramy mięsko- bez żadnych skórek i chrząstek. Wrzucamy z powrotem do garnka i blendujemy.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Zupa pomidorowa dla dziecka 8 miesiecznego”…

Zupa pomidorowa dla niemowlaka po 7 miesiącu

miesiącu życia. Składniki: pół marchwi, pół pietruszki, ¼ selera, ¼ pora, mały pomidor, żółtko, łyżeczka mąki, pół szklanki wody. Sposób wykonania: Umyte warzywa – z wyjątkiem pomidora – obierz, opłucz i podziel na drobne kawałki, a następnie wrzuć do wrzącej wody i gotuj pod przykryciem.

Szybka zupa pomidorowa dla dzieci

Do rosołu dolej sok pomidorowy, dodaj przecier, wymieszaj. Wszystkie warzywa zmiksuj na gładkie puree (najłatwiej zrobić to w blenderze, dolewając do warzyw trochę płynu z zupy, aby całość łatwiej się miksowała), wlej do zupy. Zagotuj, dodaj śmietankę, przypraw do smaku. Podawaj z ryżem lub makaronem.

Zupa pomidorowa dla niemowlaka 6 miesięcznego

Zupa pomidorowa może być wprowadzona do diety niemowlaka już od 6. miesiąca życia. Pomidorówka to dla niemowlaka prawdziwa bomba witaminowa, którą warto łączyć z pożywnym indykiem, ryżem i – w przypadku starszych dzieci – nabiałem.