Pytanie Rozwiązane

Zwrot podatku z holandii jak długo się czeka

Ocena: 5/5

Można więc przyjąć, że czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii to najczęściej 3-4 miesiące.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Zwrot podatku z holandii jak długo się czeka”…

Ile czeka się na zwrot podatku z Holandii 2021

Standardowy czas rozpatrywania holenderskiej deklaracji podatkowej i oczekiwania na zwrotu podatku z Holandii wynosi średnio od 3 do 12 miesięcy.

Zwrot podatku z Holandii ile można dostać

Osoba, która pracowała w Holandii przez 187 dni i zarobiła w 2015 roku 13 114 euro, podczas rozliczenia odzyska 243 euro. Jednak jeżeli doliczy ulgę na dziecko (Inkomensafhankelijke Combinatiekorting) odzyska aż o 1 287 euro więcej czyli łącznie 1 530 euro, czyli aż o 1 287 euro więcej.

Zwrot podatku z Holandii na polskie konto

Zwrot podatku z Holandii można otrzymać wyłącznie przelewem na konto. Warunkiem koniecznym jest, aby wskazane konto było prowadzone na nazwisko podatnika. Urząd nie dokona wypłaty należnego zwrotu na konto innej osoby. Przelew może zostać wykonany nie tylko na konto holenderskie, ale również polskie.

Zwrot podatku z Holandii jak rozliczyć w Polsce

Jak rozliczyć podatek z Holandii w Polsce? Jeśli jesteś polskim rezydentem podatkowym, konieczne będzie rozliczenie dochodów z Holandii w Polsce. W tym celu składa się zeznanie roczne PIT-36 oraz dołącza do niego załącznik PIT/ZG, który wykazuje zarobki z Holandii.

Czy rozliczenie w Holandii jest obowiązkowe

Co ważne, rozliczenie z holenderskim urzędem skarbowym jest obowiązkowe, jeżeli suma zwrotu jest większa niż 14 Euro albo kiedy przewidywana dopłata, którą należy wykonać do urzędu, jest wyższa niż 45 Euro.

Kara za nierozliczenie podatku z Holandii w Polsce

Może ona wynieść od 369 euro do nawet 5278 euro.