Pytanie Rozwiązane

Jaki miod na nerwice

Ocena: 5/5

Oprócz właściwości antybiotycznych, ma zbawienny wpływ na układ nerwowy – ułatwia zasypianie, normuje ciśnienie, łagodzi stres, stany depresyjne i nerwice.

Wyświetl całą odpowiedź na pytanie „Jaki miod na nerwice”…

Jaki miód na depresję

Na podstawie badań wielu autorów (zebranych w książce „Miód. Skład i właściwości biologiczne” Kędzia i Hołderna-Kędzia, 2008), najbardziej przydatne do leczenia depresji wydają się miody ciemne, takie jak spadziowe, gryczany, wrzosowy, ze względu na ich właściwości przeciwutleniające.

Jaki miód na jakie choroby

Miód ze spadzi drzew liściastych dobrze wpływa na pracę nerek, wątroby i układu moczowego. Natomiast miód ze spadzi iglastej niezawodny jest m.in. w łagodzeniu dolegliwości dolnych dróg oddechowych i układu pokarmowego oraz w chorobach układu krążenia.

Jaki miód na serce

Miód dobry na serce to w przypadku choroby niedokrwiennej tego organu przede wszystkim mniszkowy i spadziowy, chociaż doskonale sprawdzi się także eukaliptusowy i kasztanowy. Spadziowy iglasty sprawdzi się dodatkowo w przypadku zakrzepicy oraz nerwicy serca.

Jaki miód na stawy

Miód gryczany warto jeść przy złamaniach, a także w stanach zapalnych stawów, gdyż wspiera regenerację tkanki kostnej.

Jaki miód na miażdżycę

Działanie wykazujące obniżenie ciśnienia tętniczego krwi mają przede wszystkim miód lipowy i nostrzykowy. W leczeniu miażdżycy najbardziej poleca się natomiast sięganie po miód spadziowy ze spadzi drzew iglastych, malinowy i gryczany.

Miód na nerwicę lękowa

Oprócz właściwości antybiotycznych, ma zbawienny wpływ na układ nerwowy – ułatwia zasypianie, normuje ciśnienie, łagodzi stres, stany depresyjne i nerwice.

Jaki miód na wątrobę

Miód gryczany zabezpiecza organizm przed niedoborem choliny, który może prowadzić do uszodzenia wątroby. Podobne właściwości ma miód mniszkowy, który także ze względu na zawartość choliny warto przyjmować w schorzeniach wątroby.